Grupa krwi, a charakter

Grupa krwi A pojawiła się ok. 20 tys. lat p.n.e. jako reakcja na nowe warunki środowiskowe. Rozwinęło się rolnictwo i hodowla, a ziarno i warzywa stały się głównym pożywieniem członków społeczności rolniczych. Konsekwencją tych zmian była mutacja przewodu pokarmowego i systemu immunologicznego u części populacji. Wkrótce doszło także do mutacji krwi. Ludzie, u których w żyłach płynie krew grupy A, są podatni na choroby cywilizacyjne – miażdżycę oraz cukrzycę dlatego powinni dbać o zdrowie już w młodości. Ponadto częściej zapadają na raka żołądka jelit. Ludzie z grupą krwi A są sumienni i obowiązkowi. To także urodzeni perfekcjoniści. Często otwarcie wypowiadają swoje zdanie i nie wstydzą się tego. Gdy dadzą słowo, można na nich polegać. Wraz z grupą krwi otrzymało się też takie cechy charakteru, jak samokontrola i opanowanie.

Styl życia, a grupa krwi

Typ wrażliwy. Powolna przemiana materii. Osoby z tą grupą krwi dość szybko przybierają na wadze. Nie powinny spożywać potraw mięsnych. Warto zmienić przyzwyczajenia żywieniowe i zdecydować się na wegetarianizm. Warzywa będą twoją bronią w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Należy również uważać na mleko! Osoba z grupą krwi A najlepiej czuje się, gdy odpoczywa spokojnie. Warto spróbować rozluźniających ćwiczeń jogi. Jazda na rowerze też nie zaszkodzi.

Dieta dla ludzi z grupą krwi A

Masz niezwykle wrażliwy układ pokarmowy, który produkuje niewiele kwasu żołądkowego. Trawienie białka zwierzęcego jest dla twojego organizmu bardzo obciążające. Jedząc mięso i nabiał, nie tylko jesteś ospała, ale też stopniowo przybierasz na wadze. Ponieważ wraz z wołowiną czy mlekiem dostarczasz swojemu organizmowi zbyt wiele szkodliwych związków chemicznych, zwiększasz ryzyko choroby serca lub cukrzycy w późniejszym wieku. Ale masz też mocne strony. Jedną z nich jest duża odporność na wirusy. Poza tym jesteś wręcz stworzony do tego, by stosować dietę wegetariańską. Doskonale będą dla Ciebie wszystkie roślinne produkty naturalne: warzywa, zboża i ziarna.

Mięso: Jesteś najbardziej roślinożernym typem ze wszystkich tu prezentowanych. Mięso nie jest tym, czym powinieneś/powinnaś się zajadać. Jeśli bardzo je lubisz, ogranicz się do indyka.

Ryby i owoce morza: Dwa do trzech razy w tygodniu serwuj sobie małą porcję ryby. Najlepsze będą dla Ciebie ryby tłuste – przyrządzaj więc szczupaka, dorsza, łososia, makrelę, sieję czy sardynki. Nie jedz kawioru i tuńczyka.

Jaja i nabiał: Nie są najlepsze dla Twojej grupy krwi. Stan zdrowia poprawi Ci natomiast mleko sojowe i ser sojowy. Jeśli jesteś przyzwyczajony/przyzwyczajona do nabiału, jedz ser feta.

Warzywa i owoce: Powinny stanowić główny punkt twojej diety, organizm z grupą krwi A zrobi z nich doskonały użytek. Jedz jak najwięcej warzyw i owoców, najlepiej na surowo. Unikaj jedynie papryki, pomidorów, kapusty, bananów, pomarańczy, mandarynek i kokosów.

Ziarno, pestki, orzechy: Uzupełniaj dietę orzeszkami ziemnymi i pestkami dyni. Zdrowia doda Ci też z pewnością kasza gryczana i płatki owsiane. Unikaj natomiast pszenicy.

Przyprawy: Używaj czosnku, imbiru, sosu sojowego i musztardy. Nie zaszkodzi Ci chrzan, cynamon, cząber, estragon, oregano i majeranek. Odstaw za to pieprz, ocet, żelatynę, ketchup i majonez.

Herbatki ziołowe: Zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie mają napary z głogu, rumianku, dziurawca, melisy, aloesu, mięty, imbiru i lukrecji.

 

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi. Wszelkie prawa zastrzeżone 2021